شرح یک روش جدید در تولید ورق قلع اندود(تین پلیت)- بخش یک

تاریخ انتشار مقاله : 20:31:13 1398/03/23

کاربران ورق قلع اندود(تین پلیت) دائما به دنبال یک محصول با کیفیت بالاتر هستند، به خصوص محصولاتی که در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارند. علاوه بر این، طیف وسیعی از کاربردهای مختلف برای ورق های فولادی بدون پوشش قلع و مقاومت در برابر خوردگی وجود دارد. به این ترتیب، هدف از تولید ورق های قلع اندود، ارائه یک ورق فولادی با مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی است که شامل یک ورق فولاد پایه(ورقی که با اضافه شدن پوشش قلع به ورق قلع اندود(تین پلیت) تبدیل می شود) که با یک پوشش پایدار و نازک آلیاژ قلع پوشیده شده است

شرح یک روش جدید در تولید ورق قلع اندود(تین پلیت)- بخش یک

)ANDREW LES / V5) 0/70 R / CHARD A NE / SH

کاربران ورق قلع اندود(تین پلیت) دائما به دنبال یک محصول با کیفیت بالاتر هستند، به خصوص  محصولاتی که در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارند. علاوه بر این، طیف وسیعی از کاربردهای مختلف برای ورق های فولادی بدون پوشش قلع و مقاومت در برابر خوردگی وجود دارد. به این ترتیب، هدف از تولید ورق های قلع اندود، ارائه یک ورق فولادی با مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی است که شامل یک ورق فولاد پایه(ورقی که با اضافه شدن پوشش قلع به ورق قلع اندود(تین پلیت) تبدیل می شود) که با یک پوشش پایدار و نازک آلیاژ قلع پوشیده شده است

 ما یک روش برای ساخت ورق فولادی مقاوم در برابر زنگ زدگی در شرایطی که برای مدت طولانی در معرض رطوبت قرار می گیرند، کشف کرده ایم که می تواند بدون استفاده سایر تمهیدات حفاظتی یا افزایش ضخانت قلع برای بساری از موارد استفاده قرار گیرد.

ورق قلع اندود(تین پلیت) ما ممکن است به راحتی با قرار دادن یک پوشش قلع الکترولیتی از 0.05 تا 0.15 پوند در هر جعبه پایه (به اختصار lb./bb) بر روی ورق فولادی پایه و سپس حرارت دادن آن تا 1000 درجه فارنهایت یا بیشتر و ترجیحا تا 1150 فارنهایت در یک محفظه بدون اکسیژن تولید شود. این فرایند را می توان به راحتی در یک کوره نورد گرم نوع پیوسته انجام شود. پوشش قلع ممکن است به نوار فولادی اعمال شود که تا قبل از انجماد، به ضخامت نهایی کاهش یابد. گرم کردن آرام نوار فولادی قلع اندود شده تا دمای 1000 فارنهایت انجام و فرایند گرم کردن نوار و تبدیل آن به آلیاژ  قلع همزمان اتفاق می افتد.

تا مدت ها این تصور وجود داشته است که پوشش قلع کمتر از حدود 0.25 lb./bb (به عنوان مثال، ضخامت 0.000015 اینچ) مقاومت کافی در برابر خوردگی ایجاد نمی نماید. ورق های قلع اندود تجاری معمولا یا دارای مقدار 0.50-lb./bb  پوشش قلع در 2 طرف یا 1.00-lb./bb. پوشش در یک طرف و 0.25-lb./bb. در طرف دیگر هستند. استفاده از پوشش قلع نازک تر از 0.25 lb./bb. برای کاربردهای خاصی نیز پیشنهاد شده است.

 

در تولید ورق قلع الکترولیتیکی با توجه به روش هایی که در حال حاضر در کاربردهای تجاری استفاده می شود، پوشش قلع به میزان 0.25 تا 1.00 lb./bb  بر روی ورق پایه فولادی که قبلا گرمادیده شده است، قرار داده می شود. سپس نوار به طور معمولی تا درجه حرارت کمی بالاتر از نقطه ذوب قلع، با مقاومت الکتریکی یا القایی گرم می شود. این باعث  ذوب قلع روشن و جذاب شدن ظاهر ورق می شود. در این روش، یک لایه نازک از قلع ذوب شده در مجاورت فولاد پایه واکنش می دهد یا با فولاد ترکیب می شود تا آلیاژ آهن قلع، (FeSn) را تشکیل دهد.

 


متن پیام خطا
متن پیام موفقیت