معرفی کارخانه تولید ورق قلع اندود صدیق سونز پاکستان(شماره2)

تاریخ انتشار مقاله : 18:16:20 1398/05/19

در ادامه معرفی شرکت های تولید کننده ورق قلع اندود، در این مقاله به ادامه معرفی شرکت صدیق سونز پاکستان که اولین کارخانه تولید ورق قلع اندود این کشور می باشد می پردازیم.

معرفی کارخانه تولید ورق قلع اندود صدیق سونز پاکستان(شماره2)

شرکت صدیق سونز (Siddiqsons Tin Plate Limited)، که حاصل همکاری و سرمایه گذاری مشترک  2 شرکت پیشرو در صنعت جهان، میتسوبیشی ژاپن و سولاک فرانسه و همچنین شرکای محلی می باشد، کار خود را با جذب مشارکت عمومی 160 میلیون روپیه ای انجام داده است. کل سرمایه گذاری این شرکت 700 میلیون روپیه است. صدیق سونز آخرین شرکت ثبت شده در بورس اوراق بهادار کراچی در اوایل سال 1998 سهام خود را عرضه کرد. پروژه کارخانه ورق قلع اندود صدیق سنز برای رفع نیازهای صنعت بسته بندی مواد غذایی و کنسرو میوه و سبزیجات در کشور پاکستان آغاز شده است. 

 

آرم شرکت صدیق سونز

کارخانه ورق قلع اندود صدیق سونز پاکستان

ولی الله شاه، معاون اجرایی صدیق سونز در مصاحبه ای اظهار داشته است که این پروژه که در شهرک صنعتی ویندار احداث شده است ، دارای اعتبار "اولیه ای" بالایی است. این اولین و تنها پروژه ای است که تاکنون در شهرک صنعتی ویندار به مرحله تولید رسیده است. این پروژه در تولید ورق قلع اندود پیشرو است که ماده اولیه صنایع بسته بندی، به ویژه قوطی های کنسرو است. حداکثر ظرفیت تولید این شرکت 120،000 تن ورق قلع اندود در سال است. همانطور که قبلاً نیز توضیح داده شد، ورق قلع اندود مواد اولیه ی تولید قوطی و ظروف بسته بندی مواد غذایی، میوه، سبزیجات، ماهی، نوشیدنی و روغن موتور می باشد. سالانه این پروژه حمایت قابل توجهی از بخش صادرات به ویژه صادرات مواد غذایی تازه یا فاسد شدنی انجام داده است. کشورهای توسعه یافته و سایر رقبای صادر کننده میوه، سبزیجات و سایر کالاهای فساد شدنی، صنعت بسته بندی خود را به صورت مولتی دیسیپلین برنامه ریزی کرده اند. فعالیت این شرکت، تمام مراحل تولید مواد بسته بندی گرفته تا ساخت تجهیزات پر کننده را شامل می شود. بر این اساس برای حفظ صادرات قابل رقایت در بازار جهانی، رعایت تمامی استانداردهای بین المللی بسته بندی و تولید از اهمیت حیاتی برخوردار است. از آنجایی که این محصول در سراسر جهان به عنوان یک ماده ایده آل از نظر سازگاری با محیط زیست پذیرفته شده است، ورود به موقع این پروژه به عرصه صنعت، مطمئناً برای حامیان مالی وجهه قبل قبولی در صنعت جهانی خواهد داشت. این پروژه ارز آوری خوبی نیز برای کشور پاکستان داشته است، زیرا قبلاً هیچگونه تجهیزات تولید ورق قلع اندود در پاکستان وجود نداشت و کل تقاضا از طریق واردات برآورده می شد. در سالهای 1995-96 پاکستان مجبور شد 200000 تن انواع ورق قلع اندود با هزینه 90 میلیون دلار وارد کند. در حال حاضر به جای هزینه ارز خارجی، تولید کنندگان محلی مواد غذایی، رنگ ها و روغن موتور و غیره، برای تولید قوطی و ظروف بسته بندی محصولات خود، امکان دسترسی به ورق قلع اندود در محل درب کارخانه را دارند.

 

تأییدیه های شرکت:

1. گواهی درجه غذایی از Siddiqsons Tinplate Ltd.

2. دارنده مجوز PSQCA.

3. گواهی سنج دما

4. گواهی میکرو متر

5- گواهی مقیاس وزن

ورق قلع اندود ابعادی

ورق قلع اندود

برخی از مشتریان شرکت

1. آگرو شوج آباد

2. نفت جهانی Pvt

3. IFFCO پاکستان

4- کارخانه روغن اقیانوس آرام

5. غذای وحدت

خط تولید ورق قلع اندود

خط تولید ورق قلع اندود

ماشین آلات ساخت قوطی 2.5-5 کیلوگرم / لیتر:

1. دستگاه برش (برش در صورت نیاز)

2. دستگاه فشار پایین

3. دستگاه کامپوزیت و اجاق گاز

4. دستگاه سوراخ بالا

5- پرس فویل آلومینیومی

6. دستگاه بستن فویل آلومینیومی

7. دستگاه غلطک

8. دستگاه جوش درز (اتصالات / جوش قوطی)

9. دستگاه فلنجر قدرت

10. دستگاه درزگیر

11. دستگاه مهره

12. آزمایش نور (نشت / سوراخ پین)

13. ماشین کمربند نقاله

14. دستگاه پرس جوش نقطه ای

15. دستگاه کلیپ پرس

16. ماشین ثابت / پرس

مشخصات قوطی روغن جامدجدول مشخصات ورق قلع اندود

ماشین آلات ساخت قوطی 16 کیلوگرم / لیتر:

1. برش (برش در صورت نیاز)

2. دستگاه پرس پایین

3. جوش درز (اتصالات / جوش قوطی)

4. فرم دهند بدنه

5. ماشین بارگیری

6. فلنجر

7. درزگیر پایین

8. درز گیر بالا

9. آزمایش آب (نشت)

10. جوش نقطه ای

فرصت های صدیق سونز در بازار ورق قلع اندود

در حال حاضر میزان تولید تجاری این محصول، در حدود 150،000 تن در طول سال 1999 محقق شده است. با افزایش میزان تقاضا برای این محصول در بازار داخلی و خارج از کشور پاکستان، حامیان مالی این پروژه برنامه هایی را برای اضافه کردن محصولات بیشتر به این صنعت دارند تا هیچ گونه مواد غذایی، میوه، سبزیجات و ماهی های تولید شده در این کشور از بین نرود. انتظار می رود این پروژه به صادرات میوه های تازه ، سبزیجات و ماهی به میزان 1 میلیارد دلار کمک کند. براساس برآورد، سبزیجات و میوه هایی به ارزش 40 تا 50 میلیارد روپیه به دلیل عدم دسترسی به زیرساخت ها و امکانات نگهداری در کشور پاکستان هر ساله از بین می روند. این بدان معنی است که صنعتگران و سایر سرمایه گذاران از پتانسیل کامل رشد این صنعت آگاهی ندارند. به غیر از صادرات ماهی و فراورده های ماهی، پاکستان صادرات کینو، انبه، گوجه فرنگی و سایر کالاهای غیر سنتی را انجام می دهد، اما فضای زیادی برای بهینه سازی پتانسیل صادرات این میوه ها از طریق ارزش افزوده حاصل از بسته بندی، نیز وجود دارد. به عنوان مثال، می توانیم میزان صادرات قوطی آب میوه حاصل از میوه های مختلف را دو برابر کرد. آب یک کیلوگرم کینو می تواند 6-7 دلار در برابر قیمت فعلی 3 دلار در بازار بین المللی به دست آورد. به همین ترتیب، به دلیل طعم بی نظیر انبه های با کیفیت تولید شده در پاکستان، در بازار صادرات از سایر کشورها رقیب برتر هستند، اما به دلیل کمبود امکانات برای حفظ این میوه ارزشمند و بسته بندی مناسب آنها، صادرکنندگان نتوانستند از این هدیه طبیعی نهایت استفاده را ببرند. تولید محلی ورق قلع اندود قطعاً به بهینه سازی درآمد صادراتی انبه و آب میوه های آن کمک خواهد کرد.


متن پیام خطا
متن پیام موفقیت