15 شیوه مؤثر و کاربردی به‌منظور بازیابی و استفاده مجدد و خلاقانه از قوطی‌های حلبی

تاریخ انتشار مقاله : 02:43:17 1397/11/10

چگونه از قوطی‌های خالی حلبی خود استفاده می‌کنید؟ از بین حبوبات گرفته تا سوپ‌ها و حتی دسرها، غذاهای بسیار زیادی وجود دارد که امروز در داخل قوطی‌های حلبی بسته‌بندی می‌شوند. شما احتمالاً از قبل می‌دانستید که آن‌ها به‌راحتی قابل بازیافت هستند، اما شاید شما نمی‌دانستید که استفاده مجدد و خلاقانه از آن‌ها، راهکاری ساده‌تر است.

کاربرد و مصرف قوطی‌های حلبی در صنایع‌دستی، شیوه‌های نگهداری و ذخیره‌سازی و حتی ظروف مصرفی – ازجمله استفاده‌های کاربردی از این قوطی‌ها به شمار می‌رود که بدین معنا است که شما هرگز خواهان دور ریختن آن‌ها نیستید. در اینجا به 16 نمونه از موارد کاربردی قوطی‌های حلبی مستعمل اشاره‌شده است.

 

جاقلمی

قوطی

چطور انتظار دارید با میز کاری که آشفته و شلوغ است، بتوانید کارکنید؟

راه‌حل الزاماً بهره‌گیری از یک سازمان دهنده گران‌قیمت نیست، چرا که شما می‌توانید خود این کار را با استفاده از قوطی‌های حلبی انجام دهید.

با این کار شما تا حدود زیادی در زمان و هزینه صرفه‌جویی نموده و در کار خود پیش می‌افتید. شما ممکن است بخواهید فقط از یک قوطی استفاده کنید و آن را برای ایجاد یک ظاهر "طبیعی و ساده" رنگ یا روکش آن را جدا کرده و خود یک پوشش خارجی بر روی آن خلق کنید و یا حتی از چندین قوطی استفاده نموده، آن‌ها را به ارتفاع‌های مختلف برش زده و یک مجموعه‌ی سازمان دهنده برحسب انتخاب و سلیقه خود، ایجاد نمایید.

سایت Paging Supermum یک ایده بسیار جالب و خلاقانه برای این قوطی‌ها داشت و آن روکش کردن و پوشاندن این قوطی‌ها با پشم و کاموا بود. این امر فوق‌العاده ساده و درعین‌حال بسیار مؤثر است – با این کار حلبی بودن قوطی‌ها واقعاً غیرقابل تشخیص می‌شود!


ساده‌ترین استند(پایه) کیک

آیا تابه‌حال اقدام به درست کردن صفحات و پایه‌های بسیار زیبا که بر روی آن‌ها کیک قرار می‌گیرد و در کنار هم یک ترکیب فوق‌العاده را می‌سازند، نموده‌اید؟

با استفاده از یک قوطی، شما می‌توانید پایه کیک دست‌ساز و موردعلاقه خود را به‌منظور حفظ و نگهداری کیک خوشمزه و لذیذ خویش، بسازید. برای حداکثر کارایی و اثر، می‌توانید قوطی را به‌منظور هماهنگی با بشقاب و صفحه زیر کیک، رنگ یا تزئین کنید

 


کاتردست ساز کوکی

این‌که کوکی‌ها خوشمزه هستند، شکی در آن نیست، اما برای این‌که ظاهر آن‌ها نیز به‌اندازه مزه و طعم آن‌ها خوب به نظر برسد، نیاز به کاتر کوکی دارید. اما اگر وسیله و کاتر حرفه‌ای در دسترس نداشته باشید یک راه سریع استفاده از انتهای باز قوطی‌های خالی و شسته شده حلبی است که می‌توان به‌وسیله آن‌ها الگوی دایره را بر روی خمیر کوکی پیاده کرد.

بنابراین به همین راحتی انتهای باز یک قوطی کار کاتر را انجام می‌دهد، بدن آن‌که نیاز به خرید وسیله خاص یا به کار بردن استعداد و نبوغ خاصی باشید!


نگهداری و سازمان‌دهی دستی کشو

هیچ‌چیزی مرا بیشتر از یافتن وسایل و لباس‌های موردنیاز در کشوهای به‌هم‌ریخته و شلوغ، در اول صبح، عصبانی نمی‌کند. شما می‌توانید با استفاده از قوطی قلع برای سازمان‌دهی کشوها، در زمان جستجوی خود صرفه‌جویی کنید. کافی است آن‌ها را به‌اندازه موردنظر برش داده و درون کشوهای خود جاسازی کنید. اگر می‌خواهید مانع از سرخوردن و جابه‌جایی آن‌ها به اطراف شوید، به‌عنوان یک ترفند در قسمت زیرین این قوطی‌ها از بلوتک استفاده نمایید.


گلدان و نگه‌دارنده گیاه اندی وارهول

قوطی

اثر هنری قوطی‌های سوپ کمپبل اندی وارهول، یک نقاشی بسیار منحصربه‌فرد است که دارای طرح‌های رترو و وینتیج می‌باشد. اگر این همان چیزی است که دوست دارید، می‌توانید با کمک برخی از این قوطی‌های مدرن اما با سبک و ظاهر قدیمی، لمس این نگاه کلاسیک (وینتیج) را در خانه خود به ارمغان بیاورید.

یک جوان اتریشی، از اشکال و اندازه‌های مختلفی برای ایجاد این قوطی‌ها و گلدان‌ها بهره برده است – می‌توانید به آموزش‌های وی مراجعه کرده و از آن‌ها الهام بگیرید.


راه‌حلی مناسب برای قرار دادن نون‌های باریک ساندویچ

مهمان‌ها سررسیده‌اند، دیگر زمانی برای گرفتن تنقلات و وسایل جانبی نیست، حال سؤال این است که نون‌های باگت را کجا بگذارید؟

از طرفی تعداد کاسه خیلی کم است، لیوان‌ها خیلی باریک هستند - راه‌حل مناسب چیست؟ دراین‌بین، استفاده از یک قوطی حلبی تمیز، می‌تواند بسیار کارساز باشد.

بازهم می‌توانید به سلیقه خود این قوطی‌ها را با پارچه‌های خالدار، کاغذ الگو و یا نقاشی پوشش دهید و بدین ترتیب بر جذابیت و زیبایی آن‌ها بیفزایید.


ظروف و بسته‌های منحصربه‌فرد هدیه

نیازی به خرید ساک‌های هدیه وجود ندارد، خصوصاً اگر شما قوطی‌های حلبی را در اطراف خود داشته باشید.

این ظروف را می‌توان باکمی تزیین و آذین‌بندی، برای چیزهایی مانند شیرینی، شکلات، جوراب و دیگر هدایای کوچک که برای روز تولد و یا حتی عروسی مناسب هستند، ایده آل ساخت.


ساخت فانوس و چراغ‌های دست‌ساز با قوطی‌های حلبی

در سال‌های اخیر فانوس‌ها به یک ترند(گرایش) بزرگ تبدیل‌شده‌اند - چرا از برخی قوطی‌های خالی حلبی خود استفاده خلاقانه نکرده و خودتان این فانوس‌های زیبا را خلق نمی‌کنید؟

با استفاده از مته سوراخ‌های کوچکی را در هر دو طرف قوطی برای اتصال یک سیم جهت آویز شدن، ایجاد کنید و شمع بزرگ در آن پاپ کنید.

با این قوطی‌ها، می‌توان لوازم جانبی(اکسسوری های) زیبا و مناسبی را در فضای خارجی خلق نمود، به‌ویژه هنگامی‌که با روبان‌های گره‌خورده یا رنگ‌های پر جنب‌وجوش آراسته شوند.


پین کوسن(جا سنجاقی)

قوطی

اگر شما اهل خیاطی و دوخت و دوز هستید، می‌دانید که هیچ‌چیز مانند داشتن پین‌های(سنجاق و سوزن) خیلی زیاد نیست.

با ساختن یک جا سنجاقی (پین کوسن) دست‌ساز، آن‌ها را همیشه به‌صورت منظم و در دسترس نگهداری کنید. این‌یک قوطی کوچک ازجمله قوطی کنسرو ماهی ساردین، اسپاگتی یا ماهی تن، می‌تواند برای این منظور بهترین باشد. عملاً می‌توان از برخی رنگ‌های پرجنب‌وجوش و جوش برای تزیین آن استفاده کرد که برآیند و نتیجه کار بسیار شگفت‌انگیز است. جهت یادگیری نحوه ساخت پین کوسن موردعلاقه خود، به فیلم‌های آموزشی مرتبط با آن بنگرید.


زینت‌بخش‌های سرد

کاربست زینت‌بخش‌ها و آذین‌بندی‌های مرکزی، نیازی به‌صرف هزینه هنگفت ندارد. در حقیقت، با استفاده از برخی از قوطی‌های قدیمی، بیت‌ها و قطعات اضافی ، منگوله‌ها و با اندکی تخیل، می‌توان تزیینات کاملی را برای یک عروسی و یا یک مهمانی در حد بودجه ایجاد کرد.

اسپری رنگ طلایی برای کمک به افزودن زرق‌وبرق به این آیتم، واقعاً مؤثر است، و رافیا نیز حسی لطیف به این آیتم می‌افزاید. درنهایت به‌منظور سرسبزی و جلوه بیشتر،گل‌های موردعلاقه خود را به مجموع تزیینات اضافه نمایید.


ذخیره‌ساز(گنجه) آویز

آیا همیشه خواهان یک سیستم ذخیره‌ساز آویز از برند ایکیا (IKEA) بوده‌اید؟ خوب، با استفاده از قوطی‌های حلبی خود، یک نمونه از این سیستم را به‌صورت دستی بسازید.

تمام آنچه شما بدان نیاز خواهید داشت عبارت است از نصب یک ریل بر روی دیوار، تعداد قلاب فلزی و چند قوطی حلبی. با مته در وسط هر یک از قوطی‌ها یک سوراخ ایجاد کنید، این سوراخ باید به‌اندازه کافی بزرگ باشد تا بتوانید قلاب را در آن قرار دهید، و سپس آن‌ها را بر روی ریل آویزان کنید.

ایجاد یک فضای ذخیره‌سازی بر روی دیوار واقعاً یک راه‌حل مفید برای آشپزخانه‌های کوچک جهت صرفه‌جویی در فضاست، دسترس‌پذیر بودن وسایل بدون درهم‌ریختگی و مسدود شدن فضای پیشخوان، از مزیت‌های این سیستم به شمار می‌رود.


 بولینگ با قوطی‌های حلبی

 من یک نمایشگاه خوب روستایی را دوست دارم، اما وجود آن‌ها در این روزها نادر گشته است.

بازی کردن بازی‌ها در اینترنت ممکن است برای بیشتر بچه‌های این دوره سرگرم‌کننده باشد، اما هنوز هم در مورد  مسابقه و بازی‌های سنتی مدرسه مانند بولینگ با قوطی‌های حلبی، چیزی برای گفتن وجود دارد.

این مسابقه برای افراد خصوصاً افراد کن سن و سال و کوچک، بسیار جذاب است، زیرا آن‌ها نه‌تنها عاشق بازی کردن هستند، بلکه شما می‌توانید آن‌ها را مشغول فرآیند تزئین قوطی‌ها کنید و به‌این‌ترتیب یک روز پر از سرگرمی و هیجان را برای آن‌ها خلق کنید.


نگه‌دارنده(پایه) کارد و چنگال

قوطی

هیچ‌چیز مانند باربیکیو(کباب کردن) در یک روز گرم تابستان، در بیرون از منزل لذت‌بخش نیست. بااین‌حال، حمل و بیرون بردن وسایل ، به‌ویژه اگر تعداد شما زیاد باشد، کمی مشقت‌بار است.

نگه‌دارنده و حامل کارد و چنگال می‌تواند راه‌حل خوبی باشد و شما می‌توانید آن را در خانه و با استفاده از قوطی‌های حلبی بسازید.

سایت Handimania از برزیل، آموزش کاملی را در این زمینه عرضه می‌دارد که در عین مؤثر بودن، به‌راحتی انجام‌پذیر است. قوطی‌های به هم متصل شده امکان حمل‌ونقل و جابه‌جایی را بسیار آسان می‌گردانند.


 

 سازمان دهنده روبان‌ها و نوارهای زیبا

روبان‌ها و نوارهای رنگی می‌توانند به هر چیزی، جلوه‌ای خاص و شگفت‌آور ببخشند. اما در کجا می‌توان آن‌ها را ذخیره و مرتب کرد؟

شما می‌توانید با تبدیل یک قوطی حلبی به پخش‌کن(چرخنده) روبان از در هم پیچیدن و گره خوردن آن، جلوگیری کنید.

بدین‌صورت که روبان را در داخل قوطی قرار دهید و یک سوراخ در بدنه آن ایجاد کنید، به‌طوری‌که به‌اندازه کافی بزرگ باشد تا نوار روبان بتواند جابه‌جا شود، سپس مقدار نوار موردنیاز خود را از طریق آن بیرون بکشید.


ساخت طبل‌های دست‌ساز با قوطی‌های حلبی

همیشه یک حس و حال عجیب و یک جذبه در تبدیل اشیاء قدیمی و روزمره که از مد افتاده‌اند به چیزهای خیره‌کننده و شگفت‌انگیز وجود دارد.

با استفاده از قوطی‌های قدیمی خود، درام‌ها و طبل‌های دست‌ساز برای کودکان خلق کنید. آموزش این طبل‌ها اگر دنبال شود بسیار آسان است  و نتایج حاصله از بسیار زیبا است که قطعاً ارزش تلاش را دارد.

قوطی

 


متن پیام خطا
متن پیام موفقیت